یکشنبه , ۲۴ بهمن ۱۴۰۰
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

آلانیا باید یک استان باشد

شهردار آلانیا با اشاره به اینکه جمعیت آلانیا بیش از ۲۶ استان دیگر است اظهار داشت،جمعیت آلانیا با افزایش ۵٫۲۶ درصدی نسبت به سال قبل به رقم ۳۵۰۶۳۶ نفر رسیده است و این به ما نشان می‌دهد که آلانیا باید یک استان باشد.

شهردار آلانیا در ادامه گفت : آلانیا مکانی است که همه می‌خواهند در آن زندگی کنند، مکانی که با جذابیت خود مهاجران را جذب می‌کند و مدام به طور تصاعدی در حال رشد است.

شهردار: “ما شهرهایی هستیم که بیشترین جمعیت را در خارج از نواحی مرکزی داریم”

موسسه آمار ترکیه (TÜİK) نتایج سامانه ثبت نام جمعیت مبتنی بر آدرس را اعلام کرد. بر اساس آمار TUIK، جمعیت آلانیا که در سال ۲۰۲۱ رقم ۳۳۳ هزار و ۱۰۴ نفر بوده است که با افزایش ۵٫۲۶ درصدی به ۳۵۰ هزار و ۶۳۶ نفر رسید.

شهردار آلانیا در بیانیه ای در این باره گفت: «جمعیت ما بیش از ۲۶ استان است و هر سال به طور تصاعدی در حال افزایش هستیم. در حالی که آنتالیا به طور کلی ۲٫۸۱ درصد رشد داشت، ما به عنوان آلانیا ۵٫۲۶ درصد رشد داشتیم. به غیر از مناطق مرکزی آنتالیا، ما منطقه ای هستیم که بیشترین افزایش جمعیت را داشته ایم. ما بعد از دوشملتی و کنیالتی بیشترین نرخ رشد جمعیت را داریم. در ترکیه، ما در بین ۹۲۲ منطقه، دوازدهمین منطقه با بیشترین رشد جمعیت هستیم و سایر مناطقی که پیش از ما آمدند، مناطق مرکزی کلان شهرها هستند.

“آلانیا شهری است که همه می خواهند در آن زندگی کنند”

شهردار با بیان اینکه آلانیا از همه جنبه ها شایستگی یک استان بودن را دارد، گفت: «آلانیا یک بهشت ​​گردشگری و یک شهر برند جهانی با پتانسیل گردشگری، ارزش های تاریخی و فرهنگی است. در عین حال آلانیا شهری است که با جذابیت خود مهاجران را به خود جذب می کند و همه مردم دنیا برای زندگی ترجیح می دهند. ما شهری هستیم که مردم بسیاری از کشورها بیشتر مایلند در آن ساکن شوند و زندگی کنند.

در حال حاضر نزدیک به ۴۰ هزار خارجی در شهر ما در آرامش و امنیت زندگی می کنند. با فرودگاه گازی پاشا آلانیا، آلانیا حمدالله امین پاشا و آلانیا علاءالدین کیکوبات، آلانیا اسپور که نام آلانیا را به هر پلتفرمی معرفی می‌کند، و ساختار تجاری و اجتماعی ما که ورودی به کشور ما می‌دهد، آلانیا مدت‌ها است که شایسته استان شدن بوده است.

اگر چه جمعیت ما ۳۵۰ هزار نفر به نظر می رسد، اما در تابستان بیش از ۱ تا ۱٫۵ میلیون نفر و حداقل ۴۰۰-۵۰۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی در شهر ما اقامت دارند. استانی شدن ما امری ضروری است تا تک تک شهروندان ما ساکن در این شهر که با این سرعت مهاجرت و ظرفیت گردشگری بالایی دارد، بهترین خدمات را از امکانات بهداشتی، آموزشی، حمل و نقل، فرهنگی و اجتماعی دریافت کنند.

یک بار دیگر، ما با شدت بیشتری می گوییم که آلانیا باید یک استان باشد.

محله ای با بیشترین افزایش جمعیت

بر اساس ارقام اعلام شده توسط TUIK، محله محمودلار با بیشترین رشد جمعیت در آلانیا بوده است. جمعیت محمودلر که ۴۵۷۷۳ نفر بود ۷۰۷۱ نفر افزایش یافت و به ۵۲۸۴۴ نفر رسید. پس از محمودلار، جمعیت محله های اوبا، کستل، آوسالار و کارگیجک به ترتیب افزایش یافت. محله ای که جمعیت آن نسبت به سال قبل بیشترین رشد را داشته محله کارگیجک با ۲۸ درصد افزایش بوده است.

مطلب پیشنهادی

پلاژهای جدید آلانیا میزبان گردشگران تابستان ۲۰۲۲

شهرداری آلانیا با حمابت شهروندان و صاحبان مشاغل حوزه گردشگری پروژه ساخت و توسعه پلاژهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: