پنج شنبه , ۱۳ مرداد ۱۴۰۱

جدیدترین دستگاه توموگرافی در بیمارستان آلانیا

 بیمارستان شهر آلانیا جدیدترین دستگاه توموگرافی(سی تی اسکن)را برای خدمات رسانی به بیماران اورژانسی و پلی کلینیک خود در بخش رادیولوژی بیمارستان راه اندازی کرد.

این دستگاه با ویژگی تصویربرداری سه بعدی خود،باعث تشخیص زودهنگام بیماری هایی مانند آنژیوی قلبی، سکته مغزی، خونریزی مغزی، آمبولی ریه، انسداد عروق،سرطان و حتی کرونا خواهد شد.

پروفسور مصطفی اتلی گفت: اگر در نظر بگیریم که درمان موثر با تشخیص صحیح شروع می شود، بدون شک گروه های رادیولوژی نقش حیاتی در بیمارستان ها دارند. در این زمینه، علاوه بر دستگاه توموگرافی که قبلا در حال خدمت بود، یک دستگاه توموگرافی کامپیوتری با ۱۲۸ بند که دارای آخرین فناوری است را به مرکز درمانی خود آوردیم.

پروفسور لاکادامیالی گفت: این سیستم که جایگاه بسیار مهمی در ارزیابی ریه‌ها، قلب و عروق کرونر دارد، سهولت زیادی را برای ما پزشکان فراهم می‌کند تا بتوانیم سریع‌تر بیماران خود را تشخیص دهیم. و بیماران ما با ویژگی کاربرد تابش با دوز فوق العاده کم در معرض تشعشعات کمتری هستند.

با عریض ترین دهانه دروازه ای ۷۵ سانتی متری، فرآیند استخراج با موفقیت بیشتری انجام می شود، به خصوص در بیمارانی که ترس از فضاهای بسته دارند و به همین دلیل نمی توان آنها را عمل کرد. دستگاه توموگرافی که امکان عکسبرداری از کل ناحیه بدن را در یک نفس دارد.

با برونکوسکوپی مجازی و کولونوسکوپی و معاینات آنژیوگرافی تمام نواحی بدن می توان برونش ها، روده بزرگ و عروق را بدون نیاز به مداخلات اساسی مشاهده کرد، آنالیز داخلی اندام ها را انجام داد و باریک شدن قطر رگ ها را به دقیق ترین حالت تعیین کرد.

با این دستگاه به راحتی قادر خواهیم بود بافت های طبیعی را از بافت های غیر طبیعی تشخیص دهیم. در حالی که هیچ منطقه ای این دستگاه پیشرفته را ندارد، ما با ۲ دستگاه توموگرافی خود در بیمارستان خود شروع به خدمت رسانی به بیماران خود کرده ایم. به عنوان یک پزشک، از همه کسانی که کمک کردند تشکر می کنم.”

مطلب پیشنهادی

افتتاح اولین شعبه بانک آنادولو در شهر آلانیا

اولین شعبه بانک آنادولو با حضور شهردار،ریس اتاق بازرگانی،مدیر بانک و دیگر مسئولان ذیربط روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: