یکشنبه , ۲۴ بهمن ۱۴۰۰
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

سیستم هشدار اولیه مانع گران فروشی در ترکیه

جلسه کمیته مواد غذایی به ریاست وزیر تجارت محمد موش جهت ارزیابی افزایش قیمت مواد غذایی و اقدامات لازم برای پیشگیری و مبارزه با گران فروشی برگزار گردید.در این راستا طرحی با نام “سیستم هشدار اولیه” جهت کنترل بر قیمت مواد غذایی معرفی گردید که توسط کمیته مواد غذای ارزیابی می شود.

با توجه به تحولات عرضه و تقاضای بین المللی و سیر شیوع این بیماری، اثرات اقدامات انجام شده در برخی از محصولات غذایی در ماه های اخیر بر قیمت ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

کمیته نظارت و ارزیابی بازارهای محصولات غذایی و کشاورزی (کمیته مواد غذایی) ترکیه اثرات فرآیند همه گیر را بر قیمت مواد غذایی در سال ۲۰۲۰، تحولات قیمت جهانی کالاهای کشاورزی و انتظارات برای سال ۲۰۲۱ و همچنین تحولات قیمت مواد غذایی فرآوری شده و فرآوری نشده در ترکیه ارزیابی کرد. .

بر اساس بیانیه مکتوب وزارت خزانه داری و دارایی، این کمیته به میزبانی لطفی الوان وزیر خزانه داری و دارایی و با حضور بکیر پاکدمیرلی وزیر کشاورزی و جنگلداری، روحسار پکجان وزیر تجارت، ناچی اغبال رئیس بانک مرکزی و رئیس بانک مرکزی برگزار شد. ابراهیم شنل، رئیس استراتژی و بودجه ریاست جمهوری گرد هم آمدند.

در این نشست علاوه بر تحولات قیمت مواد غذایی فرآوری شده و فرآوری نشده در ترکیه، تاثیر فرآیند اپیدمی بر قیمت مواد غذایی در سال ۲۰۲۰، تحولات قیمت جهانی کالاهای کشاورزی و انتظارات برای سال ۲۰۲۱ مورد ارزیابی قرار گرفت.

با توجه به تحولات عرضه و تقاضای بین المللی و سیر شیوع این بیماری، اثرات اقدامات انجام شده در برخی از محصولات غذایی در ماه های اخیر بر قیمت ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تصمیم گرفته شده است که کمیته مطالعات مبتنی بر داده‌ها را ادامه دهد تا پیش‌بینی تحولات آتی تولید و قیمت در گروه مواد غذایی و نوشیدنی‌های غیرالکلی را آسان‌تر کند.

در این زمینه، مطالعات زیرساخت فنی برای ایجاد یک سیستم هشدار زودهنگام که به تصمیم گیری به موقع در مورد تحولات محصولات کشاورزی و بازارهای مواد غذایی کمک می کند به کمیته ارائه شد و چارچوب همکاری های بین نهادی تعیین شد.

مطلب پیشنهادی

فیلم کوتاه «۱۳» محصول مشترک ایران و ترکیه

پروژه ساخت فیلم کوتاه «۱۳» با محوریت سفره هفت‌سین و تلفیق فرهنگ دو کشور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: