پنج شنبه , ۳۰ دی ۱۴۰۰
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

صادرات محصولات بازیافتی آنتالیا به ده کشور جهان

کارخانه ای در آنتالیای ترکیه زباله‌ها را جمع‌آوری و بازیافت می کند و پس از پردازش،مواد به دست آمده را به محصولات جدیدی تبدیل و آنها را به ده کشور جهان صادر می‌‌کند.

این روزها مسئله بازیافت ضایعات پلاستیکی که خطر جدی برای محیط زیست محسوب می‌شود، در روندی که چالش تغییرات اقلیمی در دستور کار جهان قرار دارد، بیشتر مورد توجه همگان قرار گرفته است.

در این کارخانه که به مساحت ۵ هزار مترمربع در منطقه صنعتی آنتالیا تاسیس شده‌ است، ضایعات پلاستیکی با توجه به رنگ‌ها و کیفیت‌شان جداسازی می‌شوند.

سپس این ضایعات پلاستیکی جداسازی شده در دستگاه بازیافت پلاستیک به فرآورده «گرانول» تبدیل می‌شوند. از گرانول‌ها نیز انواع نایلون‌ها چون نایلون سبد میوه، کیسه‌ها، نایلون صنعتی، نایلون حبابدار تولید می‌شوند.

آیدین بولبول، عضو هیئت مدیره شرکت خانوادگی که مالک کارخانه مذکور است، طی گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی در این زمینه اظهار داشت: ۸۰ درصد تولیدات‌مان را از راه بازیافت فراهم می‌کنیم. محصولات‌مان را در بازارهای داخل و خارج عرضه می‌کنیم.

بولبول افزود: سالانه ۵ هزار تن ظرفیت تولید از ۷۰۰ هزار تُن ضایعات پلاستیکی را داریم. ۱۵ درصد محصولات‌مان را صادر می‌کنیم. روز بروز میزان صادرات شرکت افزایش می‌باید.

وی همچنین تصریح کرد که فرآورده‌ها را به ده کشور جهان از جمله قزاقستان، ازبکستان، گرجستان، چاد، کامرون و سودان صادر می‌کنند.

مطلب پیشنهادی

نمایشگاه محصولات بومی و کشاورزی YOREX ​​آنتالیا ترکیه

یازدهمین نمایشگاه محصولات بومی و کشاورزی YOREX ،با مدیریت اتاق تجارت استان آنتالیا و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *