سه شنبه , ۲۶ بهمن ۱۴۰۰
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

قلعه شیطان،جاذبه ای رمزآلود در ارداهان ترکیه

قلعه شیطان اردهان بر روی تپه ای صخره ای در کنار رودخانه کارا چای ، در ۱٫۳ کیلومتری شمال مرکز روستای ییلدریم تپه واقع شده است. و تنها از یک جهت می توان به این تپه که از سه طرف صخره ای دارد رسید. تصور می شود که قلعه به دلیل موقعیت دشوار و تسخیر آن قلعه شیطان نامیده می شود.

این قلعه که از سطح دریا ۱۹۱۰ متر ارتفاع دارد ، تا به امروز در حالت بسیار محکم باقی مانده است. ابعاد قلعه با نقشه ای نامتقارن حدودا ۹۳ * ۱۶۱ متر است  قلعه  سه برج دارد که فقط یکی از آنها سالم باقی مانده است.

با توجه به این واقعیت که دشمنان نمی توانستند قلعه را تسخیر کنند ،افسانه مبنی بر اینکه شکست ناپذیری ساکنین داخل قلعه هم به کمک ارواح شیطانی و شیطان بوده است رواج داشته است.در حال حاضر می توان با حرکت در مسیری سنگ فرش شده تا خود تپه رفت و قلعه شیطان که در نورپردازی شب می درخشد را مشاهده کرد.

تاریخچه

نظراتی وجود دارد که نشان می دهد قلعه شیطان در دوره اورارتویی ساخته شده است. با این حال ، این نظرات بر اساس هیچ منبع تاریخی نیست. طبق اطلاعاتی که منابع بعدی داده اند ، می توان فهمید که قلعه باید قلعه اولیه قرون وسطایی بوده است. با این حال ، به دلیل موقعیت مکانی آن ، به احتمال زیاد چنین مکانی قلعه ای در زمانهای قبل بوده است. با این حال ، منابع اثبات این امر هنوز در دسترس نیست.

متأسفانه فقط نیمی از قلعه شیطان زنده مانده است. قلعه ای که تخمین زده می شود توسط اورارتویی ها ساخته شده باشد ، یکی از بناهای تاریخی جالب منطقه است که در طول تاریخ بارها توسط جوامع غالب تعمیر شده است.

این سازه که به دلیل قلعه قرون وسطایی معروف است ، زیرا در ساختاری متفاوت از قلعه های آناتولی ساخته شده است ، با دیوارهای استحکامی به ارتفاع ۲ متر در منطقه ای شیب دار ساخته شده است. قلعه ای به نام قلعه Çıldıran ، Kal’a-Satan ، Kaçiş و lisblis Hisarı از جمله سازه های با ارزش گردشگری در اردهان است.

یک کلیسای تک شبستانی در قرن ۱۴ در داخل قلعه شیطان ساخته شده است. تنها چهار دیوار از این کلیسا باقی مانده است که در قسمت پایین قلعه واقع شده و به سنت استفان اختصاص داده شده است. در قلعه ، بقایای آب انبار و پله های پله ای که به نهر پایین می آید تا به امروز باقی مانده است.

 

ساعات بازدید:  می توانید همه روزهای هفته بین ساعت ۰۸٫۰۰ تا ۱۹٫۰۰ از آن بازدید کنید.

هزینه ورود: ورود رایگان است.

منابع : ardahan . tr.wikipedia

 

موقعیت قلعه در نقشه

یک دیدگاه

  1. چقدر خوب که رایگان هست
    من حتما از اینجا دیدن میکنم
    ادمین جان از فرودگاه تاکسی مسافر رو به این مکان دیدنی میبره ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: