پنج شنبه , ۱۳ مرداد ۱۴۰۱

ماه نوامبر و حضور گردشگران در آنتالیا

هتل‌‌داران و دیگر فعالان حوزه توریستی و تفریحی در استان آنتالیا از حضور گسترده گردشگران در این شهر در ماه نوامبر استقبال کردند.
سال گذشته به دلیل همه‌گیری کرونا که جهان را تحت تاثیر خود قرار داده‌ است، بخش گردشگری در ترکیه نیز فصل بدی را پشت سر گذاشت. هتل‌ها و شرکت‌های فعال در این بخش در سال ۲۰۲۱ از افزایش آمار واکسیناسیون در کشور و تمدید فصل گردشگری استقبال می‌کنند.

برهان سیلی، عضو هیئت مدیره فدراسیون هتلداران ترکیه و رئیس اتحادیه شرکت‌های گردشگری آلانیا در این زمینه اعلام کرد که به دلیل ادامه همه‌گیری کرونا فصل گردشگری در کشور دیر آغاز شد اما تکاپوی گردشگران در شهر آلانیا هنوز هم دیده می‌شود.

سیلی با بیان اینکه علی‌رغم سردی هوا ۵۰ درصد از ظرفیت ۲۰۰ هزار تختی در بیش از ۶۰۰ هتل‌ و تاسیسات تفریحی در این شهر پر است، افزود: سال گذشته همه‌گیری کرونا بر بخش گردشگری تاثیر منفی گذاشته اما امسال با افزایش آمار واکسیناسیون و راه‌اندازی برنامه گردشگری امن توسط وزارت گردشگری ترکیه به ویژه پس از ماه ژوئن این بخش رونق پیدا کرده‌ است. نسبت به سال گذشته فصل بسیار خوبی را پشت سر گذاشته‌ایم.

وی با یادآوری اینکه سال گذشته ۳٫۵ میلیون گردشگر از آنتالیا بازدید کردند گفت: این شهر امسال از بیش از ۹ میلیون گردشگر میزبانی کرده‌ است. بنا به پیش‌بینی‌ها سال آینده فصل توریستی بهتری نسبت به امسال را تجربه خواهیم کرد.

مطلب پیشنهادی

نمایشگاه محصولات بومی و کشاورزی YOREX ​​آنتالیا ترکیه

یازدهمین نمایشگاه محصولات بومی و کشاورزی YOREX ،با مدیریت اتاق تجارت استان آنتالیا و با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: