چهارشنبه , ۲۷ بهمن ۱۴۰۰
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

هشدار کارشناسان در مورد مسمومیت با قارچ

کارشناسان هشدار  دادند که با شروع فصل پاییز و بارندگی ها میزان رشد قارچ ها در طبیعت نیز افزایش می یابد . قارچ هایی که خودسرانه مصرف می شوند می تواند سمی و کشنده تر از دیگر مسمومیت های غذایی باشد.

مسمومیت با قارچ در منطقه شرقی دریای سیاه ترکیه افزایش یافته است کارشناسان همچنین اظهار داشتند که سم این قارچ ها می تواند  به قارچ های غیر سمی موجود در طبیعت سرایت کند.کارشناسان ضمنا توصیه کردند که از این قارچ ها ترشی تهیه نشود و اگر بعد از مصرف درد شکمی ، اسهال ، سرگیجه دارید ، با پزشک مشورت کنید

متخصص طب اورژانس پروفسور دکتر. فاطما موتلو گوون گفت پس از خوردن قارچ ، در مواردی که شرایطی مانند درد معده ، اسهال ، سرگیجه و خواب آلودگی وجود دارد ، باید به اورژانس مراجعه کرد.

کارشناسان می گویند این باور که سم قارچ پخته از بین می رود نیز اشتباه است.حتی اگر یک نفر توسط قارچ خورده شده در مجموع مسموم شود ، خطری برای دیگران وجود دارد.

مسمومیت با قارچ در منطقه شرقی دریای سیاه افزایش یافت”مسمومیت با قارچ کشنده تر از مسمومیت غذایی است”میزان مرگ و میر در مسمومیت با قارچ نیز بیشتر از سایر مسمومیت ها است.

پروفسور دکتر. فاطما موتلو گوون گفت: “ما شانس درمان مسمومیت غذایی را داریم ، اما مسمومیت با قارچ می تواند کشنده باشد. بنابراین ، باید با آن جدی تر برخورد کرد. اگر علائم مسمومیت دیر اتفاق بیفتد ، مانند برخی از قارچ ها ، می تواند کشنده تر باشد. در در چنین مواردی ، من توصیه می کنم حتی در علائم خفیف کمک بگیرید. “

 

مطلب پیشنهادی

فیلم کوتاه «۱۳» محصول مشترک ایران و ترکیه

پروژه ساخت فیلم کوتاه «۱۳» با محوریت سفره هفت‌سین و تلفیق فرهنگ دو کشور به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: