پنج شنبه , ۳۰ دی ۱۴۰۰
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

ورود ۱۶ هزار گردشگر ایرانی به شهر وان ترکیه

درپی لغو محدودیت‌ها در گذرگاه‌های مرزی ترکیه با ایران که به دلیل شیوع ویروس کرونا برای مدت طولانی برای تردد بسته شده بود، هزاران گردشگر ایرانی وارد شهر وان شدند.

گذرگاه مرزی کاپی‌کوی (رازی) که یکی از مهمترین گذرگاه‌های مرزی بین ترکیه و ایران است و به دلیل شیوع ویروس کرونا در ۲۴ مارس ۲۰۲۰ تعطیل شده بود، در ۱۷ سپتامبر سال جاری بازگشایی شد.

همچنین پس از لغو محدودویت‌های مربوط به تردد در طرف ایران در ۸ اکتبر سال جاری نیز گردشگران ایرانی به شهر وان هجوم آوردند.

 

شهر وان ترکیه در یک نگاه

وان شهر بسیار کوچک در ترکیه است، که در نزدیکی مرز مشترک ایران و ترکیه قرار دارد. این شهر دارای قدمت تاریخی طولانی بوده و برای کسانی که عاشق گربه هستند می تواند بهترین شهر باشد، زیرا شهر وان در ترکیه محل زندگی گربه هایی سفید با یک چشم آبی و یک چشم زرد است.

با توجه به نزدیکی این شهر به مرز ایران و ترکیه ایرانیان زیادی سالانه تصمیم به سفر به شهر وان را در ذهن دارند، همچنین هزینه های زندگی هم در این شهر به نسبت پایین است.

تور زمینی وان

اگر می خواهید به طور شخصی به شهر وان در ترکیه بروید، سعی کنید در هر شهری که هستید خود را به شهرهای مرزی خوی یا تبریز برسانید سپس از این شهرها با استفاده از ون ها و تاکسی هایی که در این منطقه هستند خودتان را به شهر وان برسانید.

  • مسیر تهران – خوی – وان
  •  مسیر تبریز – وان

حتما توجه داشته باشید که برای سفر به این شهر اگر خواستید با ماشین شخصی خودتان بروید، هزینه های مربوط به بیمه ماشین، گواهینامه بین المللی یک ساله، هزینه پلاک بین المللی و عوارض خروج از کشور را نزد شعب بانک ملی در سراسر کشور بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *